Agroturystyka Kazimierz Dolny to miejsce stworzone do wypoczynku na łonie natury. A czym w ogóle jest agroturystyka? To forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich, w Polsce ten rodzaj turystyki funkcjonuje już od dawna, pod nazwą „wczasy pod gruszą”. Jest to forma wypoczynku u gospodarstwie, gdzie można nie tylko mieszkać, ale i jadać wspólne posiłki z gospodarzami, brać udział w wielu pracach polowych czy przyglądać się, jak wygląda codzienna hodowla zwierząt i produkcja roślinna. A przy tym cieszyć się wypoczynkiem na łonie natury. Agroturystyka obejmuje różnego rodzaju usług: zakwaterowanie, częściowe lub całodniowe posiłki, wędkarstwo i jazdę konną oraz uczestnictwo w pracach gospodarskich. Ideą agroturystyki jest wykorzystanie piękna krajobrazu wiejskiego. A także – co cenne dla mieszkańców zwłaszcza wielkich miast – zapewnienie atrakcji wczasowiczom dzięki udziałowi w codziennych zajęciach w gospodarstwie, w tradycyjnym rzemiośle ludowym, w obrzędach folklorystycznych oraz w przygotowywaniu potraw regionalnych.

Zapraszamy do naszej Lipowej Doliny, agroturystki o toskańskim charakterze, wszystkich miłośników naturalnego wypoczynku. Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, piękne krajobrazy i zdrową, ekologiczną żywność, przyjedź do nas. Jeśli nie jesteś przekonany do agroturystyki – to tyk bardziej przyjedź do nas. Co zapewnimy Ci w ramach agroturystycznego odpoczynku?

Agroturystyka Kazimierz Dolny zapraszaTo co najważniejsze – to miejsce. Lipowa Dolina znajduje się w zacisznym zakątku Polski, z dala od hałasu miast i zgiełku codzienności. Tutaj można obcować z naturą, nie słychać tu warkotów silników samochodowych, a jedynie śpiew ptaków i szum stuletnich lip. Piękne lessowe wąwozy i urokliwe ścieżki aż zachęcają do spacerów. Okolica to także malownicze wzgórza, pola uprawne i modrzewiowe zagajniki które zaspokoją wymagania najbardziej spragnionego estety. Stanowi też świetny plener dla miłośników malarstwa czy fotografii. Na uwagę zasługują także sady. Kuszą owocami, można zrywać jabłka, wiśnie, śliwki, gruszki,  leszczynę prosto z drzewa. Nie brak też krzewów słodkich malin i czarnych porzeczek. A w około błoga cisza spokój, w sąsiedztwie znajduje się raptem parę gospodarstw. Można oddać się tylko leniuchowaniu – i to tak, jak tylko się lubi. Nikomu nie narzucamy żadnej formy rozrywki, w naszym gospodarstwie panuje pełna swoboda.

Jeśli jednak ktoś zatęskni za odrobiną cywilizacji , może wybrać się do pobliskiego Kazimierza. To urokliwe miasteczko, do którego można wpaść obejrzeć galerie, wystawy, wybrać się na koncert, projekcje lub słynny Letni Festiwal Filmowy. Można też skorzystać z rejsu Wisłą – barką, promem lub statkiem. Często na statkach organizowane są różne imprezy. W okolicy Lipowej Doliny nie brak i innych atrakcji. W Rąblowie, oddalonym zaledwie o 8 kilometrów można zimą poszusować na nartach. Znajdują się tam trasy biegowe, naśnieżane wyciągi narciarskie oraz wypożyczalnia sprzętu. Można też wybrać się do Mięćmierza – to 3 km drogi od miasteczka. A tam czeka stara osada flisacka z wiekowymi chałupami i charakterystycznym wiatrakiem kozłowym. W Janowcu za Wisłą znajduje się XVI-wieczny zamek bastejowy z barokowym dworem.  Jeśli ktoś ma ochotę wybrać się nieco dalej, to polecamy Nałęczów. To słynne miasteczko uzdrowiskowe, otoczone willami, z barokowym pałacem z XVIII w oraz z popularną Pijalnią Wód Mineralnych. Atrakcją Nałęczowa z pewnością jest willa Żeromskiego czy pomnika Prusa na ławeczce. Turystów zaprasza także muzeum Zamoyskich w Kozłówce z pięknym zespołem pałacowo-ogrodowym. 50 kilometrów od Lipowej Doliny znajduje się Farma Iluzji – fantastyczne miejsce, które zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Agroturystka Kazimierz Dolny to nie tylko urokliwa okolica, piękne krajobrazy czy bliski kontakt z naturą. W Lipowej Dolinie króluje specyficzna atmosfera, wyjątkowa i niepowtarzalna. Stare meble, nietypowe przedmioty, domowe przetwory i nalewki własnego wyboru to elementy nieprzypadkowej koncepcji. Dzięki tamu u nas wypoczynek jest zupełnie inny, magiczny i zapada w pamięci na bardzo, bardzo długo. Co tworzy ten niespotykany nigdzie indziej klimat Lipowej Doliny?Agroturystka Kazimierz Dolny czeka na turystów.

W chacie i pokojach natknąć się można na stare meble, gromadzimy takie antyki, który dajemy drugą młodość i przywracamy świetność. W salonie prezentują się piękne kredensy z początku XX wieku oraz drewniana ława. Pokoje są umeblowane odrestaurowanymi stołami i krzesłami. Całości dopełniają półki z witrynkami, na których ustawiamy nasze przetwory. Dbamy także, by nasi goście tchnęli specyficzną atmosferę Lipowej Doliny dzięki niebanalnym przedmiotom. Czasami wystarczy jakiś drobiazg – ozdobna ramka na zdjęcia, malowany pojemnik na bibeloty, czy zapachowa poduszka – by miejsce zyskało zupełnie nową odsłonę i wrażenie przytulności oraz domowego ciepła. Poranną kawę po turecku czy południowe espresso poddajemy naszym gościom w ręcznie malowanych filiżankach. Każdy gość Lipowej Doliny może zasmakować naszych domowych nalewek , idealnych na pobudzenia apetytu czy na zwalczenie trawiennych dolegliwości. W naszych zbiorach można znaleźć takie nalewki, jak wiśniówka, jałowcówka, pigówka, krupnik litewski czy nawet nalewki z migdałów, kawy i imbiru. Domową atmosferę zapewni także ekologiczne jedzenie, przyrządzane z własnych upraw czy hodowli. Agroturystyka to doskonały pomysł na smaczny, a jednocześnie zdrowy wypoczynek.

Uroki życia wiejskiego z pewnością zachwycą każdego mieszczucha. Lipowa Dolina to miejsce, w którym można znaleźć się blisko natury i korzystać do woli z jej walorów. Taki wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym to niezapomniana przygoda, która dostarczy wielu wrażeń. Pozwoli także na naładowanie akumulatorów, dzięki temu powróci się do codziennych obowiązków z nową energią. Nawet kilka dni wystarczy, by maksymalnie odpocząć. Świeże powietrze, pyszne jedzenie, mnóstwo pomysłów na aktywny wypoczynek – to naprawdę świetna alternatywa dla wczasów nad morzem czy w górach.

Wczasy agroturystyczne to doskonały pomysł dla rodziców z dziećmi. Dlaczego warto przyjechać do Lipowej Doliny ze swoimi pociechami? Świeże powietrze i spokojna okolica to idealne warunki dla najmłodszych. Możliwość zapoznania się z klimatem wiejskich gospodarstw to także dodatkowy atut. Dzieci mogą pić mleko prosto od krowy, przyjrzeć się hodowli zwierząt czy dowiedzieć się, jak wyglądało dawniej życie na wsi. Spokojna okolica to możliwość uprawiania różnych form aktywności fizycznej, a przecież ruch na świeżym powietrzu jest wręcz dla dzieci wskazany. Ognisko zamiast grilla, przejażdżka konno, zwiedzanie malowniczych miejscowości zapewni najmłodszym wakacje pełne przygód, które nie ograniczą się tylko do słodkiego lenistwa.

Agroturystyka Kazimierz Dolny oferuje najlepsze noclegi w okolicy.Pensjonat w Lipowej Dolinie zachwyca swoją naturalnością. Niezwykła atmosfera sprawia, że jest agroturystyka Kazimierz Dolny to miejsce magiczne. Jest więc idealnym rozwiązaniem na wakacje, ale czekamy na gości przez cały rok. Agroturystka sprawdzi się także w czasie ferii (nie musisz wyjeżdżać  w zatłoczone o tej porze roku góry, możesz wybrać się do Lipowej Doliny – organizujemy kuligi, można wybrać się też na wyciąg lub skorzystać ze ścieżek i poszusować na nartach biegówkach), podczas świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. A jeśli potrzebujesz chwili wytchnienia w ciągu rok, także zapraszamy. U nas zawsze znajdą się atrakcje i pomysły na wypoczynek, nawet podczas jesiennej słoty. A cisza i spokój niezmiennie czekają na swoich amatorów. Jeśli więc taki rodzaj wypoczynku Ci odpowiada, to nie czekaj – skontaktuj się z nami (czekany na telefony, można też zadać zapytanie za pośrednictwem poczty e-maile, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania czy rozwiejmy wątpliwości)  i zarezerwuj termin. Przyjedź do Lipowej Doliny, agroturystyka Kazimierz Dolny czeka na Ciebie! To nie będą zwyczajne wczasy pod gruszą. To będą naprawdę fantastyczne i niezapomniane wakacje. Warto się o tym przekonać! Wystarczy jedna wizyta w Lipowej Dolinie – odtąd już będziesz do nas wracał. Możemy Ci to zagwarantować. To urokliwy zakątek Polski jest wart Twojego odkrycia. Zatem, nie zwlekaj, czekamy na Ciebie w Lipowej Dolinie!