Po smacznym i zdrowym posiłku przychodzi pora na aktywny wypoczynek. Wycieczka rowerowa będzie doskonałym pomysłem na spalenie zbędnych kalorii. A przy tym będzie można pozwiedzać okolicę. W okolicy Lipowej Dolny nie brakuje szlaków, które kuszą swoją atrakcyjnością miłośników dwóch kółek.

Wypożyczalnia rowerów Kazimierz  Dolny zapraszaMożesz do nas przyjechać z własnym sprzętem, a możesz wypożyczyć rower na miejscu. To bardzo wygodne, nie trzeba zabierać ze sobą dodatkowego bagażu. Nasza wypożyczalnia rowerów dysponuje profesjonalnymi rowerami Gary Fisher oraz kopiami amsterdamskich gazeli – są to doskonałe, solidne pojazdy, które zapewnią przyjemną jazdę. Aktywny wypoczynek na dwóch kółkach to doskonała opcja spędzenia wolnego czasu, zwłaszcza w okolicach Kazimierza Dolnego, gdzie lokalnych atrakcji do zobaczenia jest naprawdę bardzo wiele.

Wokół naszej posesji biegnie szlak rowerowy. Można zaplanować całą wyprawę rowerową połączoną ze zwiedzaniem. A co można zobaczyć? Koniecznie trzeba zobaczyć Kazimierz Dolny z urokliwym Rynkiem, na turystów czekają także ruiny zamku, zabytkowe kościoły i kamienice, a także liczne zabytkowe spichlerze. 3 km od Kazimierza znajduję się Mięćmierz, a w nim stara osada flisacka z wiekowymi chałupami i charakterystycznym wiatrakiem kozłowym. Tuż za Wisłą leży Janowiec, w którym zobaczyć zwiedzić XVI-wieczny zamek bastejowy z barokowym dworem. Nieco dalej leży uzdrowisko Nałęczów, a w nim słynne nałęczowskie wille, barokowy pałac z XVIII w i popularna Pijalnię Wód Mineralnych, jak również willa Żeromskiego, czy pomnik Bolesława Prusa na ławeczce.

Nie można też pominąć atrakcji krajoznawczych. Trzeba więc zobaczyć lessowe wąwozy, między innymi piękny wąwóz Korzeniowy Dół, Wąwóz Plebanka czy Wąwóz Granicznik. Wybrać się można także do wąwozu Okalskiego koło Mięćmierza Ciekawą atrakcję turystyczną stanowi też wzgórze zamkowe w Bochotnicy, kamieniołom komorowy w Bochotnicy, Góra Trzech Krzyży w Parchatce czy wieś Zbędowice.

Do zwiedzenia jest naprawdę wiele pięknych miejsc. Zaplanowanie wycieczki na dwóch kółkach nie będzie więc trudne. A jej przebieg zależy już od samych turystów-rowerzystów. Można też po prostu pojeździć na rowerze i upajać się pięknymi krajobrazami Kazimierza Dolnego i okolic. Na spragnionych świeżego powietrza i aktywnego wypoczynku czeka więc wiele możliwości. Nasza wypożyczalnia rowerów Kazimierz Dolny to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie można wybrać podczas wypoczynku w Lipowej Dolinie.

array(4) { [0]=> array(2) { [0]=> string(30) "http://www.lipowadolina.com.pl" [1]=> string(15) "Strona główna" } [1]=> array(2) { [0]=> string(36) "http://www.lipowadolina.com.pl/blog/" [1]=> string(4) "Blog" } [2]=> array(2) { [0]=> string(56) "http://www.lipowadolina.com.pl/category/kazimierz-dolny/" [1]=> string(15) "Kazimierz Dolny" } [3]=> array(2) { [0]=> string(92) "http://www.lipowadolina.com.pl/kazimierz-dolny/czy-w-lipowej-dolinie-mozna-wypozyczyc-rower/" [1]=> string(48) "Czy w Lipowej Dolinie można wypożyczyć rower?" } }