Zapraszamy do naszej winiarni na prelekcje i wykłady prowadzone przez najlepszych w Polsce sommelierów. Można na nich dowiedzieć się i wielu ciekawych informacji na temat win i innych alkoholi. Można też zobaczyć pokazy sommelierskie. A i co najważniejsze – skorzystać z możliwości degustacji. A jakie tematy między innymi będą poruszane podczas wykładów i prelekcji?

1. Wykład na temat uprawy winorośli oraz produkcji wina, sztuka łączenia win z posiłkami, zakończone degustacją wybranych win. Odkrywanie tajemnic enologii.Najlepsza winiarnia Kazimierz Dolny.

2. Enologiczne Menu: Opowieść o winie przeplatana degustacjami. Coś dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i dla tych którzy chcą poznać nowe smaki. Całość okraszona pokazem sztuki sommelierskiej.

3. Szczepy świata. W czasie degustacji omawiane są wina ze szczepów najbardziej charakterystycznych dla klasycznych regionów winiarskich świata, z których pochodzą ich korzenie: Riesling z Mozeli, Chardonnay z Burgundii lub Sauvignon Blanc z Doliny Loary, Sangiovese z Toskanii, Tempranillo z Roja, Merlot z Bordeaux, Moscato z Piemontu.

4. Tradycja czy nowoczesność. Wykład dotyczy win pochodzących z wybranych trzech najsłynniejszych regionów krajów winiarskich – Francji, Włoch, Hiszpanii lub Niemiec, w zestawach porównawczych po dwa wina jednocześnie, będących produktami różnych idei enologicznych tradycyjnej oraz nowoczesnej.

5. Niby to samo a jednak? Przedstawienie 3 zestawów po 2 wina jednocześnie, pochodzących tego samego winogrona, lecz różniących się sposobem fermentacji i starzenia wina, różnymi metodami uprawy i przygotowania winorośli oraz z różnych regionów winiarskich, o odmiennym terroir. Omówienie wpływu różnic na efekt końcowy.

6. Sama słodycz? Degustacja i omówienie 5 win słodkich reprezentujących różne metody ich otrzymywania: przerwaną fermentację, opóźniony zbiór winogron, czerwoną pleśń oraz fortyfikację.

Zapraszamy wszystkich miłośników winna i sztuki sommelierskiej na nasze prezentacje. Naprawdę warto. Przyjedź do nas na wakacje, weekend czy ferie. Poznaj nasz pensjonat w Kazimierzu Dolnym i skorzystaj z dodatkowych atrakcji, jak na przykład winiarnia Kazimierz Dolny.

array(4) { [0]=> array(2) { [0]=> string(30) "http://www.lipowadolina.com.pl" [1]=> string(15) "Strona główna" } [1]=> array(2) { [0]=> string(36) "http://www.lipowadolina.com.pl/blog/" [1]=> string(4) "Blog" } [2]=> array(2) { [0]=> string(56) "http://www.lipowadolina.com.pl/category/kazimierz-dolny/" [1]=> string(15) "Kazimierz Dolny" } [3]=> array(2) { [0]=> string(77) "http://www.lipowadolina.com.pl/kazimierz-dolny/czym-sa-wyklady-sommelierskie/" [1]=> string(32) "Czym są wykłady sommelierskie?" } }