111Ferie

to doskonały czas na odpoczynek, szczególnie dla dzieci. Zimą często brak nam energii i chęci do życia. Dlatego warto chociaż na parę dni oderwać się od codziennych problemów i wybrać się na parę dni za miasto. Niekoniecznie w góry, które owszem są piękne, ale przyciągają jednak tłumy ludzi przez cały rok. Są w Polsce miejsca równie piękne i malownicze. Takim miejscem jest właśnie Lipowa Dolina w najbliższej okolicy Kazimierza Dolnego. To miejsce przyciąga urokiem i bogactwem atrakcji.

W Lipowej Dolinie odpoczniesz, ale będziesz również miał możliwość poszusować na nartach, snowboardzie, pojeździć na łyżwach i zobaczyć wyjątkowe zabytkowe miejsca, kryjące w sobie tajemnice historii. Jednym z nich jest stara stacja narciarska, do której organizowane są wyjścia z przewodnikiem. A wszystko to z dala od tłoku turystów i innych amatorów białego szaleństwa, którzy tłumnie przybywają w góry na ferie.

Wielu rodziców i nauczycieli już pół roku wcześniej planuje wypoczynek w czasie ferii dla dziecka, grupy lub też dla całej rodziny. Nie brakuje również spontanicznych wyjazdów rodziców z dziećmi  podczas wypoczynku zimowego. Kazimierz Dolny czeka na wszystkich, którzy pragną spędzić ferie z dziećmi z dala od zgiełku miasta i ciężkiej pracy. Na lubelszczyźnie bowiem są wyjątkowe tereny otoczone ciszą i wspaniałą przyrodą. Nie brakuje także okazji do przygód o każdej porze roku. Zarówno tereny dzikiej przyrody jak i bogactwo zabytków sprawiają, iż ferie to wspaniała okazja, aby  doświadczyć zabawy połączonej z aktywnym wypoczynkiem. Wędrując szlakiem zabytków dzieci mogą się poczuć niczym poszukiwacze skarbów, a słuchając miejskich legend, dostrzegą w Kazimierzu Dolnym coś więcej niż historyczne miasto.  To miejsce kryje w sobie tyle uroku i tajemnic, że kilka dni nie wystarczy na dokładne poznanie jego bogactwa. Właśnie takiego tak wiele osób powraca tutaj w kolejnych latach planując wypoczynek w ciągu roku.

Ferie – Kazimierz Dolny

Ferie w Kazimierzu Dolnym to również piękne wspomnienia dla fanów zimowych sportów. Stoki narciarskie znajdują się zaledwie 1 km od zabytkowego rynku. Kazimierz Dolny nie jest miejscowością typowo górką, jednak nie brakuje mu południowego klimatu. Zróżnicowanie terytorialne czyni to miejsce naprawdę wyjątkowym. Z jednej strony można podziwiać delikatne wzniesienia, trasy narciarskie, a obok są tajemnicze zabytkowe miejsca, które czekają na zwiedzających. Szlak zamkowy jest czynny również w zimie dla zwiedzających. Ponadto Kazimierz Dolny kryje w swoich najbliższych okolicach wyjątkowe lessowe wąwozy, po których można przez większość roku wędrować, a w zimie organizowane są kuligi tymi trasami. Dla amatorów jady terenowej jest to również świetne miejsce do jeżdżenia.

Dzieci przyjeżdżające na ferie do Kazimierza Dolnego zawsze są zadowolone, i to nawet bardzo, z pobytu w tym miejscu. Dwa tygodnie czasami okazują się zbyt krótkim czasem na dobre poznanie Kazimierza Dolnego i cieszenie się jego urokami, dlatego wiele osób wraca tutaj o różnych porach roku.

1573ddb91f2e46f5733f559b272e5801Zimowe atrakcje Kazimierza Dolnego

Tego nigdy również nie brakuje, nie tylko na ferie. Oprócz białego szaleństwa na stokach, które się bardzo dobrze  przygotowane i zadbane – jeden stok jest przeznaczony specjalnie do nauki. 

Stacja narciarska Kazimierz  posiada 5 tras zjazdowych dostosowanych do poziomu zaawansowania i umiejętności użytkowników:

– Snow Park

– 590 m – trasa narciarska

– 470 – trasa narciarska

– 250 m – trasa o nachyleniu 17%

– 110 m – ośla łączka przeznaczona do nauki jazdy

Przy stacji jest restauracja, a także świetnie wyposażona wypożyczalnia, w której znajduje się sprzęt dla dzieci i dorosłych. Początkujący entuzjaści białego szaleństwa mogą szkolić się pod okiem instruktorów narciarstwa i snowboardu.

 

W ramach zimowych sportów można również korzystać z lodowiska. Ale to oczywiście nie wszystko. Kazimierz Dolny sam w sobie jest bardzo urokliwym miejscem na spędzanie czasu odpoczynku jakim są ferie zimowe. Spacery po zabytkowym mieście, urokliwym rynku pięknie oświetlonym nocą i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że to miasto jest tak wyjątkowe. Organizujemy również kuligi zimowe po lessowych wąwozach. które są jednymi z najbardziej gęstych sieci wąwozów w Europie.

Na rynku w zimie znajdują się również słynne w Kazimierzu Dolnym sanie Królowej Zimy, do których można wsiąść i spojrzeć na miasto z perspektywy króla i królowej. Rynek Kazimierza Dolnego w zimie jest wyjątkowo uroczy. Atmosfery dopełniają świąteczne ozdoby, światła, jarmarki i miejskie atrakcje.

pjcu660w4g0gowg8s8kg8sk4os0.360W mieście i okolicach nie brakuje również miejsc przesiąkniętych z historią. Wśród nich jest muzeum przyrodnicze, które z pewnością przyciągnie uwagę niejednego dziecka w czasie ferii. Są w nim zbiory z dziedziny geologii, paleontologii, zoologii. Jeśli dziecko nie lubi lub nie chce jeździć na nartach lub snowboardzie, a preferuje zajęcia rozwijające jego wiedzę i intelekt, to muzea w Kazimierzu Dolnym są idealnym miejscem dla niego. Jeśli połączy je z podróżą po wąwozach lessowych, zamkach, posłucha przewodników i historyków, to z pewnością ferie spędzone w Kazimierzu Dolnym będzie wspominać z uśmiechem na twarzy i chęcią powrotu.

Nasz pensjonat położony jest w pobliżu sieci wąwozów lessowych, zaledwie 4,5 km od rynku Kazimierza Dolnego. Budynki otacza spokój i czystość przyrody. Pokoje o wyjątkowych nazwach urządzone są w niezwykłym klimacie i aranżacji. Wiemy doskonale, że nawet małe drobiazgi mogą wpływać na komfort wypoczynku. Dlatego też dbamy o wszystkie elementy wyposażenia wnętrz. Niedaleko pensjonatu znajdują się również wyciągi narciarskie w Rąblowie oddalone od Lipowej o 8 km. Wyciągi są minimum trzy, orczykowe, w nocy oświetlone i w razie potrzeby sztucznie naśnieżane. Jeden z nich jest przeznaczony specjalnie do nauki.

Kazimierz Dolny nie tylko w ferie

To miasto jest idealnym miejscem do odwiedzania przez cały rok, indywidualnie, rodzinnie, czy też w grupach  szczególnie zimą. Warto już teraz zaplanować ferie w Kazimierzu Dolnym i być spokojnym o to, że dzieci będą miały zagwarantowane niezapomniany odpoczynek dopasowany do ich temperamentu i preferencji.  A jeśli dziecko ma już zaplanowane ferie w grupą w innym miejscu, to zawsze można przyjechać na zimowy rodzinny weekend do gospodarstwa agroturystycznego Lipowa Dolina w najbliższej okolicy Kazimierza Dolnego.

 

Wyjątkowe miejsce na nocleg  Kazimierz Dolny20121121105349img_6904

W naszym pensjonacie mogą Państwo wynająć pokój, chatę lub drewniane domki o charakterystycznych nazwach Kazimierz Dolny i Kazimierz Górny. Kwatery i apartamenty są przytulne, w delikatnej pastelowej kolorystyce. Serwujemy smaczne i zdrowe śniadania oraz obiadokolacje przygotowywane z ekologicznych produktów.

20111108222006smakolyki na sprzedazObfite śniadania z produktów z naszej domowej spiżarni zachwycą każde podniebienie. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie wielu gości. Aromatyczna kawa to nieodłączny element podwieczorku lub śniadania. Staramy się podawać ją w przepięknych filiżankach, aby jeszcze bardziej umilić naszym gościom pobyt w Lipowej Dolinie.

Obiadokolacje serwowane przez nas są zawsze świeże i pyszne. Dla gości wracających ze stoków narciarskich ciepły smaczny posiłek i aromatyczna kawa z pewnością będzie wspaniałym zwieńczeniem aktywnego spędzania czasu. A wieczory umilą nalewki z naszej spiżarni, które będą wyjątkowym dodatkiem do wieczornych rozmów.

silo4

Organizując ferie nie czekaj na ostatnią chwilę.

Zimą Lipowa Dolina zachwyca swoim pięknym pejzażem. Warto to zobaczyć i doświadczyć zimowego piękna tego wyjątkowego i znanego miasta. To co wyróżnia nasze gospodarstwo agroturystyczne na tle innych miejsc z noclegami w Kazimierzu Dolnym, to wyjątkowa atmosfera i jedzenie. Takiego nastroju w ferie i przez cały rok, jak w Lipowej Dolinie nie ma w  żadnym innym miejscu w Polsce. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami! Ekopark Lipowa Dolina czeka na Ciebie i Twoich bliskich. Przyjedź, poczuj, zasmakuj i wypocznij w fantastycznej okolicy Kazimierza Dolnego.

Zapraszamy serdecznie na ferie do Kazimierza Dolnego.