Lipowa Dolina to nie tylko udany wypoczynek w Kazmierzu Dolnym na łonie natury. To także smaczne i zdrowe, a przede wszystkim ekologiczne jedzenie. U nas możesz naprawdę dobrze zjeść, możesz delektować się naturalną, polską kuchnią. My dbamy o podniebienia naszych gości, dlatego jakość posiłków jest dla nas nadrzędnym zadaniem. A co smacznego można spróbować w Lipowej Dolnie? Polecamy nasze zdrowe jedzenie.

Polecamy zdrowe jedzenie Kazimierz DolnyCodziennie serwujemy dwa posiłki – obfite śniadanie oraz obiadokolację z deserem. Korzystamy z naszych zapasów, nasi goście mogą skosztować robionych przez nas konfitur – musu malinowego z ajerkoniakiem, wiśniami z dodatkiem kardamonu, pigwą korzenną czy żurawiną. Latem nie brak świeżych owoców, dlatego dodajemy jabłka, rabarbar czy borówki do domowych wypieków – rogalików, szarlotek i strucli. Przy obiedzie można spróbować, jak smakują inne przetwory – śliwki i gruszki w occie, chrupiące ogórki w zalewie chrzanowej,  żurawina czy ćwikła do mięsa. Obowiązkowo w jadłospisie znajdzie się też kompot przyrządzany z owoców z naszego sadu. Na śniadanie serwujemy mleko, twarogi i jajka, które dają nasze krowy i kury, pasące się za płotem, na przydomowej łące. W naszej wędzarni przygotowujemy szynki i delikatne polędwice. W okolicy świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy można nawet zasmakować domowych pasztetów i schabów.

Co jeszcze można znaleźć wśród naszych specjałów? Niebo w gębie zapewnią takie frykasy, jak udko faszerowane mięsem z pieczarkami, pieczeń kresowa, żeberka ze śliwkami, zrazy zawijane,  pierogi w różnych odmianach (ruskie, z mięsem, lubelskie z kaszą, z kapustą i grzybami, z jagodami, z serem), knedle ze śliwkami, zapiekanki, a także tradycyjne gołąbki i leniwe kluski.

Nasza domowa kuchnia to powrót do naturalnych, a przy tym bardzo smacznych i zdrowych posiłków. Nasze potrawy pozwolą na nowo odkrycie zapomniane smaki z dzieciństwa. Można się nim cieszyć nie tylko w sezonie, ale przez cały rok.

Ekologiczna żywność to jeden z najważniejszych powodów, dla których warto nas odwiedzić. Na co dzień mało kto stawia na zdrowe, ekologiczne żywienie. Przegryzamy coś na szybko, często gotowe produkty, tylko je odgrzewamy, a nieraz zdarza nam się jadać w fast foodach. Warto więc – przynajmniej podczas urlopu – zakosztować innej kuchni. W 100% zdrowej i ekologicznej. To doskonała opcja na wakacje z dziećmi, które na pewno zasmakują w naturalnej żywności, a nasze domowe smakołyki zachęcą do jedzenia nawet największych niejadków.

Piękne krajobrazy, spokojna okolica i dobre jedzenie – czego chcieć więcej? Wybierz się do Lipowej Doliny i rozsmakuj się – i w przenośni, i dosłownie – prawdziwie naturalnym wypoczynkiem. Zobacz jak smakuje zdrowe jedzenie Kazimierz Dolny!

array(4) { [0]=> array(2) { [0]=> string(30) "http://www.lipowadolina.com.pl" [1]=> string(15) "Strona główna" } [1]=> array(2) { [0]=> string(36) "http://www.lipowadolina.com.pl/blog/" [1]=> string(4) "Blog" } [2]=> array(2) { [0]=> string(56) "http://www.lipowadolina.com.pl/category/kazimierz-dolny/" [1]=> string(15) "Kazimierz Dolny" } [3]=> array(2) { [0]=> string(88) "http://www.lipowadolina.com.pl/kazimierz-dolny/jak-wyglada-wyzywienie-w-lipowej-dolinie/" [1]=> string(43) "Jak wygląda wyżywienie w Lipowej Dolinie?" } }