Legendy

są nieodłącznym elementem każdego miasta w Polsce. Również wyjątkowe miasto nad Wisłą, które swoje pochodzenie zawdzięcza jednemu z największych królów Polski, było świadkiem wyjątkowej miłosnej historii..przynajmniej tak mówi legenda.

 

Romantyczna legenda Kazimierza Wielkiego

Otóż piękna żydówka Estera zdobyła serce miłościwego króla Kazimierza Wielkiego, który zabrał ją do swojego zamku na wzgórzu. Estera otrzymała w darze swój własny zamek w Bochotnicy. Wzniesiona została również piękna synagoga specjalnie dla niej i współwyznawców judaizmu. Król doczekał się dwóch synów z Esterą, która była określana mianem królowej przez lokalnych mieszkańców. Zasłynęła również dzięki wyjątkowym zasłonom, które sama haftowała. Historia poniekąd skończyła się happyendem. Jednak nie jest to jedyna legenda rodem z Kazimierza Wielkiego. Więcej wyjątkowych legend możecie się dowiedzieć już w samym Kazimierzu Dolnym, który jest wyjątkowym miejscem zarówno na romantyczny walentynkowy weekend jak i rodzinny wyjazd.

array(4) { [0]=> array(2) { [0]=> string(30) "http://www.lipowadolina.com.pl" [1]=> string(15) "Strona główna" } [1]=> array(2) { [0]=> string(36) "http://www.lipowadolina.com.pl/blog/" [1]=> string(4) "Blog" } [2]=> array(2) { [0]=> string(56) "http://www.lipowadolina.com.pl/category/kazimierz-dolny/" [1]=> string(15) "Kazimierz Dolny" } [3]=> array(2) { [0]=> string(70) "http://www.lipowadolina.com.pl/kazimierz-dolny/legend-kazimierz-dolny/" [1]=> string(40) "Z jakich legend słynie Kazimierz Dolny?" } }