Zespół zamkowym z wieżą strażniczą

Ponad miastem góruje zamek, który został wybudowany za sprawą Kazimierza Wielkiego na początku 2 połowy XIV wieku. Nie jest to jednak najstarsza budowla w Kazimierzu Wielkim. Najstarszą budowlą jest wieża strażnicza, zwana popularnie „basztą”. Została wzniesiona końcem XIII wieku. Cały zamek zbudowany jest na planie koła o średnicy 10 m. Jego wysokość dochodzi do 20 m, a grubość murów nawet do 4 m. Zespół zamkowy to także doskonały punkt widokowy na rozciągający się pod nim miasteczko.

Jest to historyczny, zabytkowy budynek, które z pewnością warto odwiedzić podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym. Niestety został zniszczony w okresie najazdów szwedzkich w XVII wieku oraz w czasie następnych stuleci. W częściowo zaadaptowanych ruinach odbywają się koncerty plenerowe, spektakle oraz wystawy.
Zespół zamkowy to jeden z wielu zabytków, które koniecznie musisz odwiedzić będąc w Kazimierzu Dolnym. Przed przyjazdem warto poczytać co nieco o tym, gdzie i kiedy najlepiej się udać. Przygotowując wcześniej niektóre informacje, będziesz mógł poświęcić więcej czasu na zwiedzanie tego pięknego miasta.
array(4) { [0]=> array(2) { [0]=> string(30) "http://www.lipowadolina.com.pl" [1]=> string(15) "Strona główna" } [1]=> array(2) { [0]=> string(36) "http://www.lipowadolina.com.pl/blog/" [1]=> string(4) "Blog" } [2]=> array(2) { [0]=> string(56) "http://www.lipowadolina.com.pl/category/kazimierz-dolny/" [1]=> string(15) "Kazimierz Dolny" } [3]=> array(2) { [0]=> string(82) "http://www.lipowadolina.com.pl/kazimierz-dolny/najstarsza-budowla-kazimierz-dolny/" [1]=> string(49) "Jaka jest najstarsza budowla w Kazimierzu Dolnym?" } }