Weekend majowy to nie jedyny czas, w którym możemy zaplanować dłuższy wypoczynek. Boże Ciało zawsze wypada w czwartek, a zatem zyskujemy dwa dni, które razem z weekendem dadzą nam cztery dni, które można spędzić poza domem i odpocząć. Dlatego zapraszamy Cię do Lipowej Doliny. Gwarantujemy, że Boże Ciało Kazimierz Dolny spędzisz w naszym gospodarstwie na błogim odpoczynku. Możesz do nas przyjechać sam – oferujemy pokoje. Czekamy również na pary (polecamy nasze apartamenty), rodzinny z dziećmi lub grupy przyjaciół (można wynająć chatę wiejską lub jeden z drewnianych domków).

Z nami Twój wypoczynek na pewno się uda. Mamy dla Ciebie mnóstwo atrakcji. Lipowa Dolina leży w cichej spokojnej okolicy, z dala od miasta i jakiejkolwiek cywilizacji. Tu nie budzi Cię warkot samochodów, a śpiew ptaków. Jeśli lubisz spacerować lub jeździć rowerem, tutaj znajdziesz mnóstwo ścieżek i szlaków wiodących przez lessowe wąwozy lub wzdłuż pięknych wzgórz. Mamy dla Ciebie znacznie więcej możliwości. Kazimierz Dolny to malownicze miasteczko pełne zabytków i rozlicznych turystycznych ciekawostek. Poza tym czekają na Ciebie takie atrakcje, jak między innymi flotylla rzeczna – rejsy wycieczkowe po Wiśle promem, barką lub statkiem, imprezy na statkach, przejażdżki bryczkami, mini-rajdy samochodami terenowymi, ogniska w plenerze, spacery turystyczne melexami, parki linowe, gabinety SPA , kręgielnia czy liczne punkty gastronomiczne.

To już w samym Kazimierzu. Bo u nas znajdziesz miejsce do leniuchowania. Możesz odpoczywać w sadzie lub w ogrodzie. Dzieci mogą szaleć na mini-placu zabawa. Wieczorem można rozpalić ognisko lub zrobić grilla i upiec kiełbaski. A możesz po prostu kontemplować piękno krajobrazu, popijając pyszne domowe wino z naszej winiarni. Słowem – wypoczywaj, jak lubisz. A my oprócz noclegów zapewniamy wyżywienie – to smaczna i zdrowa, bo ekologiczna kuchnia. Serwujemy obfite śniadanie oraz obiadokolację z deserem. Naszych Gości częstujemy własnoręcznie robionymi konfiturami – musem malinowym z ajerkoniakiem, wiśniami z dodatkiem kardamonu, pigwą korzenną czy żurawiną. Można zajadać się owocami czy domowymi wypiekami – rogalikami, struclami, szarlotkami. Warto wypróbować też nasze przetwory – śliwki i gruszki w occie, chrupiące ogórki w zalewie chrzanowej, żurawina czy ćwikła do mięsa. Do obiadu podajemy kompot przyrządzany z owoców z naszego sadu. Podczas śniadania nie zabraknie mleka, twarogi i jajek pochodzących z naszej hodowli. Chętnie serwujemy też szynki i delikatne polędwice prosto z naszej wędzarni.

Lipowa Dolina to doskonałe miejsce na spędzenie długiego weekendu w Boże Ciało w Kazimierzu Dolnym. Zapraszamy do cieszenia się urokami naszego gospodarstwa agroturystycznego. Przyjedź sam i przekonaj się, dlaczego warto nas odwiedzać. Na pewno wrócisz jeszcze wiele razy. Boże Ciało Kazimierz Dolny – to będzie Twój udany weekend.