Naturalnie i zdrowo

Kwiecień to dobra pora, aby odwiedzić Kazimierz Dolny Agroturystyka zaś dobrze wpisuje się w klimat wiosennego wypoczynku.
Przed przyjazdem warto zadbać o noclegi Kazimierz Dolny oferuje różnego typu zakwaterowanie, a godnym polecenia miejscem jest pensjonat Lipowa Dolina, zapewniający wygodne pokoje oraz zdrowe i smaczne posiłki.

Wielkanoc z wrażeniami

Wielkanoc spędzona w Kazimierzu dostarczyć może niezwykłych wrażeń. Już 1 kwietnia, a więc w samą Niedzielę Wielkanocną, można sobie zafundować specjalne Nocne Wielkanocne zwiedzanie Kazimierza. Trasa, zaczynająca się w samym centrum pod zabytkową studnią, prowadzi ulicami miasteczka do wybranych zabytków i niezwykłych miejsc, by zakończyć się w Wąwozie Korzeniowym, który przemierza się w świetle pochodni.
Śmigus Dyngus jest w tym mieście rzeczywiście mokry. Tradycyjnie już w Wielkanocny Poniedziałek na Rynku odbywają się pokazy strażackie, podczas których nie żałuje się wody, a oglądającym nie pozostaje nic innego, jak uciekać z piskiem i śmiechem.

Aktywny kwiecień

Początek wiosny to dobra pora na regenerujący po zimie wypoczynek Kazimierz Dolny ma do zaproponowania w kwietniu ciekawe turystyczne i sportowe wydarzenia.
21 kwietnia odbędzie się 29. edycja Rajdu Adalbertowego. Rajd ten organizowany jest w okolicach święta św. Wojciecha przez tutejszy oddział PTTK na cześć jego pomysłodawcy - Wojciecha Piądłowskiego.
Na czas imprezy na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego wytyczanych jest kilka tras, które pokonać można pieszo lub na rowerze. Wszystkie spotykają się w jednym miejscu, gdzie na zakończenie imprezy uczestnicy zasiadają wokół rajdowego ogniska.
Na 29 kwietnia planowany jest VI Kazimierski Test Coopera. Test ten to wysiłkowa próbą wytrzymałościowa, która polega na nieprzerwanym 12-minutowym biegu. Każdy z uczestników pokonuje w tym czasie dystans, który w zależności od płci i wieku służy ocenie jego kondycji fizycznej. Impreza ma na celu promowanie aktywnego spędzania czasu i zdrowego stylu życia.