Spędź niezapomniane chwile w Kazimierzu Dolnym

Coś dla oczu

Jesień, a szczególnie nastrojowy listopad, to znakomity czas na artystyczne doznania. Tego typu doświadczenia oferuje kazimierskie Muzeum Nadwiślańskie, które do końca miesiąca zaprasza na wystawę poświęconą artystycznemu środowisku Zakopanego w jego latach świetności. Tytuł ekspozycji to „Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna”. Warto napomknąć, iż swego czasu kolonią artystyczną, a więc miejscem aktywnej twórczej pracy, był także Kazimierz.
W oddziale Muzeum mieszczącym się w Kamienicy Celejowskiej można też oglądać wystawę "Głaz. Jędrzejewski. Sensybilizm", poświęconą twórcom oddanym sensybilizmowi, uznanemu za jeden z najoryginalniejszych kierunków polskiej sztuki. Jego idea została zaprezentowana właśnie w Kazimierzu.
Aby nasycić w pełni oczy wspaniałymi doznaniami, warto zadbać o ciekawy nocleg i odpowiednie pokoje Kazimierz Dolny oferuje miejsca w oryginalnych i przytulnych zakątkach, jednym z nich jest nasz pensjonat

Coś dla ucha

Kto pragnie doznań muzycznych, może spędzić weekendowy wieczór na Koncertach na Trzecim Księżycu, a dokładniej w restauracji Trzeci Księżyc. Tutaj w kolejne piątkowe listopadowe wieczory będzie można posłuchać interesujących wykonawców grających muzykę akustyczną, śpiewających liryczne teksty do nastrojowej muzyki czy też grających dynamiczne flamenco zaprawione orientem i przemieszane z bałkańską nuta.
Aby w duszy nie przestało grać, warto wybrać klimatyczne noclegi Kazimierz Dolny i jego wspaniała atmosfera będzie niezawodnie towarzyszyć gościom wLipowej Dolinie.

I coś dla podniebienia

Nie samymi estetycznymi wrażeniami żyje człowiek. Wypoczynek w Kazimierzu Dolnym to także możliwość skosztowania lokalnych, naturalnych wyrobów – miodów, olei tłoczonych na zimno czy produktów zielarskich. Będzie ku temu okazja podczas Kiermaszu Produktów Lokalnych.
Dla tych, którzy cenią doznania podniebienia, najlepszą propozycją będzie wypoczynek i noclegi w Kazimierzu Dolnym w naszym pensjonacie, dbającym o smaczne i zdrowe jedzenie.