Maj to najczęściej okazja do nieco dłuższego wypoczynku - tegoroczny kalendarz sprzyja planowaniu kilkudniowego relaksu, tak na początku, jaki i z końcem miesiąca. Szczególnie pierwsze jego dni to prawdziwie długa majówka Kazimierz Dolny zatętni wtedy życiem z pełną mocą.

Wiosna w pełni

Kiedy wiosna będzie już w pełni, warto spędzić kilka dni podziwiając jej piękno w uroczym kazimierskim otoczeniu. Tutejsze zaplecze turystyczne zapewnia różnorodne noclegi Kazimierz Dolny to także urocze, klimatyczne pensjonaty, oferujące przytulne pokoje i prawdziwe domowe jedzenie, takie np. jak http://www.lipowadolina.com.pl/kazimierz-dolny/.
Miasto umożliwia aktywny wypoczynek dzięki świetnym szlakom turystycznym, które pokonywać można pieszo lub na rowerze. Wspaniałym punktem widokowym jest Góra Trzech Krzyży, skąd rozciąga się najbardziej znany widok na miasto i dolinę Wisły.
Wisłę można podziwiać nie tylko z okolicznych wzgórz lub nabrzeża, ale także z pokładu statku. Kazimierz dysponuje rozbudowana flotą rzeczną. Do wyboru jest kilka jednostek z pokładami słonecznymi, salonikami i bufetami, w tym rekonstrukcje statku wikingów. Rejs trwa 60 minut, a trasa przebiega w górę Wisły i z powrotem. Po drodze można podziwiać stare kamieniołomy, ruiny zamku w Janowcu i starą osadę flisacką w Mięćmierzu.

Wino, taniec i śpiew

Kazimierskie atrakcje to nie tylko plenery, ale również inspirujące wydarzenia kulturalne. Przygotowane propozycje zapewniają interesujący wypoczynek Kazimierz Dolny zaprasza na trwający ponad tydzień, od 28 kwietnia do 5 maja, Wpół Drogi Festival. Jest to festiwal dający możliwość poznania różnorodnych gatunków muzycznych, obejmujący m.in. koncerty i spotkania z artystami. W tym roku odbędzie się druga edycja tej imprezy.
26 maja na zamku w Janowcu Muzeum Nadwiślańskie organizuje IX Święto Wina. Będzie to okazja do degustacji lokalnego wina oraz innych miejscowych produktów. Imprezie towarzyszyć będzie kiermasz oraz piknik w zamkowym ogrodzie, a także występy zespołów muzycznych oraz zabawa taneczna.