Nadchodzi wiosna

Malownicze miasteczko położone wśród łagodnych wzgórz, w zakolu Wisły, zatopione w otaczającej je naturze to odpowiednie miejsce, aby poczuć nadchodzącą wiosnę.
Warto przy tym wybrać odpowiednie pokoje Kazimierz Dolny zapewnia spory ich wybór, niemniej dobrze jest spędzić czas w otoczeniu, które oferuje błogi spokój, wnętrza pełne charakteru, przyjazną atmosferę oraz zdrową i smaczną kuchnię. Takim miejscem jest pensjonat Lipowa Dolina.

Przyroda na pierwszym planie

Czas warto wypełnić aktywnością na świeżym powietrzu lub też odwiedzając wnętrza galerii i muzeów. Przygotowane przez Muzeum Przyrodnicze ekspozycje pozwalają połączyć obie formy wypoczynku w jedną całość. Trwająca wystawa „Kazimierski Park Krajobrazowy” przedstawia walory obszaru, który z uwagi na rzadkie przyrodnicze i kulturowe cechy został objęty szczególną ochroną. Wystawa jest dobrym przygotowaniem do wyruszenia w plener.
Muzeum Przyrodnicze zaprasza także na ekspozycję „W krainie wąwozów”, poświęconą wyjątkowym lessowym formacjom dolinnym położonym wokół miasta. Rejon Kazimierza jest terenem, na którym sieć tego typu wąwozów jest najgęstsza w Europie.
W marcu warto zaplanować choć krótki wypoczynek Kazimierz Dolny to dobre miejsce, aby szukać oznak nadchodzącej wiosny.

Miasto pełne niespodzianek

Chcący poznać samo miasto mogą wyruszyć na zwiedzanie z przewodnikiem. Cyklicznie organizowane wycieczki pozwalają odkryć na przykład „Kazimierz od kuchni” - pod takim hasłem organizowane jest zwiedzanie połączone z degustacją dań regionalnych. Spragnieni mocniejszych wrażeń mogą udać się na „Nocne zwiedzanie Kazimierza”, które kończy się efektownym przejściem przez wąwóz przy świetle pochodni.
Po aktywnym zwiedzaniu warto odetchnąć w klimatycznych wnętrzach restauracji i kawiarni na kazimierskim rynku. W Lokalnym Bistro „Trzeci Księżyc” można w wybrane sobotnie wieczory posłuchać na żywo wyjątkowych wykonawców.
Po pełnym ruchu i wrażeń dniu czekają wygodne noclegi Kazimierz Dolny to dobre miejsce na wiosnę.