Noclegi Kazimierz Dolny - zakwateruj się u nas!Kazimierz Dolny to niewielka miejscowość położona nad Wisłą w województwie lubelskim. Jego malownicze umiejscowienie, a także szereg atrakcji turystycznych do Kazimierza rokrocznie przyciągają wielu odwiedzających. Turyści jadą do miasta, aby nie tylko nacieszyć się przyrodą, ale również zobaczyć fascynujące zabytki dawnej architektury polskiej, w tym rynek ze studnią, kamienice Przybyłów, kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, spichlerze i wieże obronne. A Ty dlaczego wybierasz się do Kazimierza?


Kiermasz Produktów Lokalnych w Kazimierzu Dolnym


Jedną z atrakcji tegorocznej jesieni w Kazimierzu Dolnym jest bez wątpienia Kiermasz Produktów Lokalnych. Wytwórcy lokalni zjeżdżają się do miasta, aby zaprezentować swoje wyroby. Należą one do LGD, czyli lokalnej grupy działania wytwarzających na terenie 11 okolicznych gmin.Hubertus 2017 - w Stajni WylągiHubertus to coroczne święto jeźdźców i myśliwych. Lisia gonitwa odbywa się w wielu stajniach w Polsce i przyciąga zarówno tych jeżdżących na końskich grzbietach, jak i tych, którzy z zapartym tchem obserwują owe wydarzenie. Uciekający jeździec z lisią kitą przypiętą do ramienia, pokonujący na swojej drodze liczne przeszkody naturalne, to prawdziwe widowisko, którego żaden fan jeździectwa nie może przegapić.


Wystawa krzemienia pasiastego


Wystawa krzemienia pasiastego miała swoją inaugurację 30 lipca tego roku. Ekspozycja zorganizowana jest przez Muzeum Sztuki Złotniczej i prezentuje dzieła artysty-złotnika wykonane z krzemienia pasiastego.Każde z tych wydarzeń to doskonała okazja do odwiedzenia Kazimierza Dolnego. Pamiętajcie o zarezerwowaniu noclegów w pensjonacie Lipowa Dolina.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ciekawą ofertą