Czas na wypoczynek

Przełom roku i okres ferii to dobry moment na wypoczynek Kazimierz Dolny to miejsce, w którym zwykle skorzystać można z wielu propozycji atrakcyjnego spędzenia czasu. Nie inaczej jest zimą – oprócz ciekawych wydarzeń kulturalnych, miasto oferuje także możliwość aktywnego relaksu.
Na turystów czekają liczne noclegi Kazimierz Dolny oferuje ogromny wybór różnych form zakwaterowania. Warto wybrać miejsce wygodne i przytulne, przyjazne i o niepowtarzalnym klimacie, a do tego oferujące zdrowe wyżywienie, takie jak nasza Lipowa DolinaTrasy dla zjeżdżających i biegających

Amatorzy zimowych sportów mogą skorzystać z oferty Stacji Narciarskiej Kazimierz. Na jej terenie znajdują się cztery trasy zjazdowe o różnych długościach, w tym także przeznaczone dla początkujących narciarzy, jest także Snowpark. Trasy obsługiwane są przez wyciągi, są regularnie naśnieżane, a po zmroku sztucznie oświetlane. W stacji funkcjonuje wypożyczalnia sprzętu i szkółka narciarska.
Kto nie zjeżdża, niech biega – na miejscu wypożyczyć można narty biegowe i skorzystać z lekcji jazdy. W samym mieście i okolicach nie zabraknie pięknych tras do uprawiania biegów narciarskich.

Piesze szlaki turystyczne

W styczniu można odbyć spacer nowo otwartą kulturalną trasą turystyczną „Kazimierz dwóch księżyców”. Szlak ten wiedzie miejscami, w których bywali niegdyś Maria i Jerzy Kuncewiczowie oraz ich przyjaciele. Główną atrakcją szlaku jest oczywiście willa „Pod wiewiórką”, znana jako „Kuncewiczówka”.

Styczniowe atrakcje kulturalne

Po pełnym aktywności dniu warto oddać się atrakcjom kulturalnym. W styczniu w Muzeum Nadwiślańskim oglądać można m.in. wystawę biżuterii pt. „eXXhibition”. Jest to jubileuszowa wystawa związana z obchodami 20-lecia twórczej pracy Marcina Tymińskiego – artysty złotnika i designera.
Inną propozycją są wieczorne „Koncerty na Trzecim Księżycu”. W styczniu występować będzie nieznany szerzej w Polsce, ale uznany za granicą James Harries, wykonawca muzyki będącej połączeniem folku, alt country i bluesa.