Zobacz, jak wygląda winiarnia Kazimierz Dolny.Zapraszamy do naszej winiarni na prelekcje i wykłady prowadzone przez najlepszych w Polsce sommelierów. Można na nich dowiedzieć się i wielu ciekawych informacji na temat win i innych alkoholi. Można też zobaczyć pokazy sommelierskie. A i co najważniejsze – skorzystać z możliwości degustacji. A jakie tematy między innymi będą poruszane podczas wykładów i prelekcji?

1. Wykład na temat uprawy winorośli oraz produkcji wina, sztuka łączenia win z posiłkami, zakończone degustacją wybranych win. Odkrywanie tajemnic enologii.

2. Enologiczne Menu: Opowieść o winie przeplatana degustacjami. Coś dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej i dla tych którzy chcą poznać nowe smaki. Całość okraszona pokazem sztuki sommelierskiej.

3. Szczepy świata. W czasie degustacji omawiane są wina ze szczepów najbardziej charakterystycznych dla klasycznych regionów winiarskich świata, z których pochodzą ich korzenie: Riesling z Mozeli, Chardonnay z Burgundii lub Sauvignon Blanc z Doliny Loary, Sangiovese z Toskanii, Tempranillo z Roja, Merlot z Bordeaux, Moscato z Piemontu.

4. Tradycja czy nowoczesność. Wykład dotyczy win pochodzących z wybranych trzech najsłynniejszych regionów krajów winiarskich – Francji, Włoch, Hiszpanii lub Niemiec, w zestawach porównawczych po dwa wina jednocześnie, będących produktami różnych idei enologicznych tradycyjnej oraz nowoczesnej.

5. Niby to samo a jednak? Przedstawienie 3 zestawów po 2 wina jednocześnie, pochodzących tego samego winogrona, lecz różniących się sposobem fermentacji i starzenia wina, różnymi metodami uprawy i przygotowania winorośli oraz z różnych regionów winiarskich, o odmiennym terroir. Omówienie wpływu różnic na efekt końcowy.

6. Sama słodycz? Degustacja i omówienie 5 win słodkich reprezentujących różne metody ich otrzymywania: przerwaną fermentację, opóźniony zbiór winogron, czerwoną pleśń oraz fortyfikację.

Najlepsza winiarnia Kazimierz Dolny.Zapraszamy wszystkich miłośników winna i sztuki sommelierskiej na nasze prezentacje. Naprawdę warto. Przyjedź do nas na wakacje, weekend czy ferie. Poznaj nasz pensjonat i skorzystaj z dodatkowych atrakcji, jak na przykład winiarnia Kazimierz Dolny.