SALA WESELNA – KAZIMIERZ DOLNY

Każda para planująca ślub i wesele chciałaby, aby ich uroczystość była absolutnie wyjątkowa. Dlatego też tyle czasu poświęca się na znalezienie odpowiedniego miejsca i sali.

Bardzo ważne jest to, w jakim otoczeniu znajduje się sala, na której ma odbyć się wesele. Tradycją jest, aby przyjęcie było w miejscu zamieszkania lub wychowania się pani młodej. Jednak coraz bardziej powszechnym jest organizowanie ślubu i wesela również w zupełnie innym otoczeniu. Młodzi ludzie planujący wspólne życie w nowym miejscu, również tam organizują wesele i zapraszają gości. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby swoje wesele zorganizować w Lubelszczyźnie w Lipowej Dolinie, położonej zaledwie 4,5 km od Kazimierza Dolnego. Tym bardziej, jeśli jedno z narzeczonych pochodzi z tamtych okolic. Ale dlaczego wybrać właśnie to miejsce na wesele? Zacznijmy od charakterystyki otoczenia. kd

Kazimierz Dolny należy do grona 100 najpiękniejszych miast w Europie. Kryje w sobie zarówno wiele atrakcji, jak i tajemnic mających swe źródło w bogatej historii. Dla entuzjastów pieszych wycieczek idealne będą wąwozy lessowe i okoliczne wzgórza, a także szlaki nad Wisłą. Dla fanów historii polecamy szlak zamkowy. Jednak historycznych miejsc w Kazimierzu Dolnym jest znacznie więcej. Z każdą kolejną wizytą można odkryć coś nowego i zaskakującego.

Gdzie na wesele?20110416124158wesele1
Położenie
sali weselnej ma ogromny wpływ na klimat zabawy, komfort młodej pary i samych gości. Zdecydowanie uczestnicy imprezy czują się swobodniej, jeśli sala jest w spokojnej okolicy. Ogromnym atutem jest również możliwość spacerów po okolicy, aby w trakcie imprezy zaczerpnąć powietrza lub na chwilę odpocząć. Ważna jest również odległość od kościoła. Odległość 10 km od kościoła nie stanowi problemu z dojazdem ani nie wpływa negatywnie na komfort gości. Dalsze odległości potrafią być już kłopotliwe, dlatego warto wziąć to również pod uwagę organizując wesele.

 

 

Wyjątkowy dzień na wesele

Wiele par decyduje się również na organizację swojego ślubu i wesela w walentynki. Lepszego dnia na złożenie przysięgi małżeńskiej, która jest jedynym takim wyznaniem miłości, nie ma chyba w całym roku. Dla wielu członków rodziny może być to również wspaniała okazja, aby spędzić ten dzień razem, oraz wykorzystać możliwości okolicy Kazimierza Dolnego i spędzić wolny czas w fantastyczny sposób zwiedzając i korzystając z bogactwa przyrody.

Kazimierz Dolny i jego wyjątkowa okolica

Lipowa Dolina to jedyne takie miejsce w najbliższej okolicy Kazimierza Dolnego. Naszych gości nie budzą tramwaje, chaos miasta czy dźwięki samochodów, a delikatne promienie słoneczne, śpiew ptaków i świeże, czyste powietrze. Zapach aromatycznej kawy, pyszne śniadanie przygotowanie z ekologicznych świeżych produktów, cisza… to właśnie rzeczy, które są najlepsze dla gości weselnych po szalonej zabawie do białego rana. Znajdziecie je właśnie u nas.

W naszym gospodarstwie agroturystycznym organizujemy kameralne, aczkolwiek wyjątkowe wesela. W zależności od gości i życzeń młodej pary, mają one uroczysty, oficjalny charakter lub też bardziej biesiadny, w zależności od przebiegu wesela.

20110416124111wesele4

Goście mają do dyspozycji dużą dwupoziomową salę konferencyjną. Na każde przyjęcie weselne sala jest dekorowana świeżymi kwiatami, ustawiane są stoły wedle życzenia państwa młodych. Goście otrzymuję dopasowane do okazji posiłki. Parter najczęściej jest wykorzystywany przez gości do spożywania posiłków i spędzania wspólnie czasu przy rozmowach, a nawet śpiewach, natomiast piętro zaadaptowaone jest do szalonej zabawy tanecznej, która trwa przez całą noc.

Jedzenie serwowane przez nas przygotowywane jest ze świeżych, ekologicznych produktów. Współpracujemy również z firmą cateringową, więc młodzi państwo nie muszą się martwić w żadnym wypadku o jedzenie.

Wesela w Kazimierzu Dolnym i jego okolicy odznaczają się nie tylko wspaniałą atmosferą. Wielu gości zostaje na dłużej, aby cieszyć się urokiem tego pięknego miasta i spędzić tutaj urlop. Jest to miejsce stworzone zarówno dla miłośników przygód na łonie przyrody, jak i osób, lubiących odpoczywać poprzez poznawanie nowych ciekawych miejsc, zabytków i spacerów po urokliwym rynku i historycznych uliczkach.

Kazimierz Dolny i wesele w plenerze

 

Nie wszyscy wiedzą, iż obecnie oficjalnie jest już możliwość zorganizowania ślubu i wesela w plenerze. Oznacza to, iż państwo młodzi o goście nie muszą jechać do kościoła lub urzędu, ale mogą zebrać się w przygotowanym wcześniej miejscu, np. na plaży, w ogrodzie, czy na łące.

20130227143655img_3995Wyobraźmy sobie piękny wiosenny ogród, wyjątkowy namiot pod którym bawią się zebrani goście na przyjęciu weselnym. Stoliki przybrane kwiatami, delikatne nastrojowe światła, pyszne jedzenie i wspaniała muzyka. To wszystko jest na wyciągnięcie ręki właśnie  w Lipowej Dolinie.

20110416124200wesele6Organizujemy również wesela w plenerze. Odbywają się one pod specjalnym  wielkim namiotem, dzięki czemu pogoda nie zakłóci zabawy. Stoły i krzesła są ustawiane zgodnie z życzeniami państwa młodych. Przystrajamy je zawsze świeżymi kwiatami. Delikatne nastrojowe światła, fantastyczna muzyka i pyszne jedzenie dopełniają wyjątkowej atmosfery wesela w Lipowej Dolinie, której nie znajdziecie w żadnym innym miejscu. A wychodząc z namiotu zobaczycie piękną przyrodę, która jest jedną z wizytówek Kazimierza Dolnego. Wesele w lesie z pewnością na długo pozostanie w pamięci Waszych gości, którzy będą mile zaskoczeni. Ponadto pokoje są bardzo blisko, więc nikt z gości nie będzie musiał dojeżdżać na nocleg w Kazimierzu Dolnym. 

Goście weselni mogą mieć również możliwość skosztowania nalewek naszej produkcji. Niektóre z nich będą cieszyć podniebienie, a inne pomagać na częste trawienne dolegliwości. W naszych zbiorach mamy również te najbardziej popularne: pigwówkę, wiśniówkę, krupnik litewski, a także te rzadziej spotykane z migdałów, imbiru czy kawy.

A po szalonej tanecznej zabawie gości weselnych i państwa młodych obudzi delikatny śpiew ptaków i czyste powietrze. Do obfitego i pysznego śniadania podajemy kawę w wyjątkowych, ręcznie malowanych filiżankach. Wiemy bowiem, iż nawet mały przedmiot może wpłynąć na atmosferę w pomieszczeniu. Dlatego też dbamy o to, aby wyjątkowy relaksujący nastrój wyróżniał naszą Lipową Dolinę.

Po weselu w Kazimierzu Dolnym


Kazimierz Dolny
i Lipowa Dolina to miejsca, które przyciągają swoim urokiem. Wielu gości weselnych przedłuża swój pobyt w naszym gospodarstwie agroturystycznym, aby móc dłużej cieszyć się bogactwem przyrody i poznać dobrze Kazimierz Dolny. silo7

To miasto jest wyjątkowym miejscem, w którym można odnaleźć niezwykłe atrakcje przez cały rok. Zimą czynne są nowoczesne wyciągi narciarskie, a uroczy rynek nadaje wieczorowi wspaniałej atmosfery. Z kolei przez inne miesiące wśród atrakcji Kazimierza Dolnego są wycieczki po sieci wąwozów lessowych i szlakiem historycznych zabytków zamków, kościołów, kaplic czy wieży. 3 dni to zdecydowanie zbyt mało aby poznać Kazimierz Dolny i jego okolice, dlatego też wielu gości powraca w to wyjątkowe miejsce, aby ponownie.

Wesele na lubelszczyźnie

Ślub w Kazimierzu Dolnym i wesele w Lipowej Dolinie to idealny scenariusz na wymarzoną uroczystość w Kazimierzu Dolnym. Goście mogą się zatrzymać również w naszych pokojach i domkach drewnianych, korzystając również z atrakcji Kazimierza Dolnego. W ten sposób możecie połączyć dwie rzeczy i spędzić również urlop w wyjątkowym miejscu, a my zadbamy o cudowną atmosferę imprezy, pyszne jedzenie, dekoracje i wyjątkowe noclegi w najbliższej okolicy legendarnego miasta, jakim jest Kazimierz Dolny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Nie czekaj, aż będzie za późno. Zarezerwuj salę weselną już dziś, aby Twoje wesele w Kazimierzu Dolnym było niezapomniane!